5 typów najbardziej popularnych prawników

Jak wszyscy wiemy, prawo dzieli się na wiele gałęzi z których każda zajmuje się bardzo specyficznymi zagadnieniami. Z tego powodu w kancelariach prawnych możemy znaleźć dużą różnorodność prawników specjalizujących się w różnych sprawach. Każdy wyspecjalizowany prawnik jest przygotowany do udzielenia Państwu porady prawnej w zależności od Państwa potrzeb. Dlatego bardzo ważne jest, że jeśli już podjąłeś decyzję o zatrudnieniu usług kancelarii prawnej lub niezależnego specjalisty prawnego, powinieneś wiedzieć dokładnie, jaki typ prawnika najlepiej nadaje się do Twojej sprawy

W Polsce najczęściej spotykanymi prawnikami są ci, którzy zajmują się sprawami handlowymi, korporacyjnymi, pracowniczymi, rodzinnymi, karnymi, a nawet rolniczymi, nieruchomościami i własnością intelektualną.

PRAWNIK KORPORACYJNY.

Prawnicy specjalizujący się w prawie korporacyjnym i administracyjnym są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o biznes. Pomogą Ci we wszystkich procesach biznesowych, aby zapewnić solidną strukturę organizacji zgodnie z wszystkimi przepisami prawnymi, które prawo przewiduje i wzmocni Twoje strategie biznesowe w celu rozszerzenia rynku

PRAWNIK RODZINNY.

Ten typ prawnika specjalizuje się w prawie rodzinnym i cywilnym, więc sprawy, którymi się zajmuje dotyczą wyłącznie relacji rodzinnych. Udzielają wsparcia jako mediatorzy w konfliktach o charakterze prawnym, które mogą zagrażać interesom rodziny.

Mogą pomóc w: rozwodach, mediacjach w konfliktach rodzinnych, tworzeniu testamentów, uzyskiwaniu alimentów, negocjowaniu praw rodzicielskich, tworzeniu umów małżeńskich itp.

PRAWNIK ZAJMUJĄCY SIĘ WŁASNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

Prawnicy uprawiający tę specjalizację posiadają wiedzę opartą na prawie autorskim oraz własności intelektualnej i przemysłowej. Ci profesjonaliści są oddani ochronie interesów ludzi w ich intelektualnych kreacjach. Jeśli więc zamierzasz stworzyć nową markę, innowacyjny produkt lub opublikować dzieło artystyczne, nie wahaj się z nimi skontaktować.

Pomogą Ci w: rejestracji znaków towarowych i sloganów, ochronie własności przemysłowej przy tworzeniu produktów, rejestracji patentów, zarządzaniu prawami autorskimi, itp.

PRAWNIK OD NIERUCHOMOŚCI.

Specjaliści w tej branży są wyspecjalizowani w prawie nieruchomości. Są ekspertami w oferowaniu rozwiązań prawnych we wszystkich kwestiach związanych z nieruchomościami. Jeśli masz agencję nieruchomości lub chcesz wynająć dom, magazyn lub lokal użytkowy, konieczne jest, aby skonsultować się z tego typu prawnikiem w celu ochrony interesów swojej własności.

Mogą oni pomóc w: tworzeniu umów najmu, rozwiązywaniu konfliktów z najemcami, sporządzaniu umów kupna-sprzedaży nieruchomości, tworzeniu umów transakcyjnych, itp.

PRAWNIK PODATKOWY.

Aby zostać prawnikiem podatkowym trzeba się specjalizować w prawie podatkowym. Sprawy, które są prowadzone i rozwiązywane w tym obszarze są ściśle związane z podatkami, zarówno dla osób fizycznych jak i korporacji. Istotne jest, aby każda osoba prowadząca jakąkolwiek formalną działalność gospodarczą mogła od czasu do czasu skorzystać z porady prawnika podatkowego, aby uniknąć kar za nieprzestrzeganie pewnych obowiązków.

Mogą pomóc w: prowadzeniu sporów podatkowych z fiskusem, towarzyszeniu w procesach poboru i likwidacji podatków itp.